Korona królów. Jagiellonowie (128)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Król wysyła na dwór węgierski Zawiszę, który ma przekonać Luksemburczyka o chęci królewskiego mariażu z Ofką. Sonka odrzuca zaloty Świdrygiełły. Jadwiga marzy o tym, by mieć męża i urodzić dziedzica.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hincza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Przełom 1420 i 1421 roku. Król wysyła na dwór węgierski swojego posła i szpiega Zawiszę. Ma on przekonywać Luksemburczyka o chęci królewskiego mariażu z Ofką. Jagiełło tak naprawdę chce mieć młodą żonę, Sonkę, która da mu upragnionego syna i następcę tronu. Zbigniew Oleśnicki i młody Hińcza jadą do książąt Holszańskich prosić o rękę księżniczki. Król nie powiedział im jednak której, a siostry są trzy... Tymczasem Sonka dostaje od Świdrygiełły prezent, ale odrzuca jego zaloty. Jadwiga marzy o tym, by mieć męża i urodzić dziedzica. Femka rusza z Zawiszą do Czech, by odnaleźć Pietrka.

Występują

Zobacz także

Ładuję...