Korona królów. Jagiellonowie (126)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hincza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. W Krakowie Czesi szukają sprzymierzeńców, którzy poprą husytów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hincza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci królowej Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i młody dworzanin Jan Hincza (Kamil Szklany) jadą do Wilna. Po drodze spotykają nad jeziorem księżniczki Holszańskie - Wasylisę (Aleksandra Radwan), Marię (Olga Rayska) i Sonkę (Maria Pawłowska). Po przyjeździe do Wilna Świdrygiełło prosi Witolda o to, by wybaczył mu zdradę. Na wydanej przez księcia i księżną Juliannę (Emma Giegżno) uczcie księżniczki poznają króla. Tymczasem w Krakowie zjawiają się Czesi - Jan Żiżka (Jacek Łukowski), Honzik (Kamil Drężek) i Henryk Czech (Grzegorz Pierczyński). Chcą znaleźć sprzymierzeńców, którzy poprą husytów. Jan Głowacz i Oleśnicki chcą się ich pozbyć. Wynajmują zbirów, którzy mają ich zabić. Z pomocą przychodzą Czechom Sambor i Grzymek. Królewna Jadwiga śni o polskiej koronie i o małżeństwie z księciem Bogusławem. Na Wawel przyjeżdża z prezentem posłaniec ze Słupska.

Występują

Zobacz także

Ładuję...