Od ucha do ucha: Pierścień i róża: O pani, jesteś moim snem (1/5)

serial fantasy Polska 1986  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Magiczny pierścień i róża czynią posiadaczy pięknymi i młodymi. Pierścień dostaje się szpetnej Gburii-Furii, zaś róża - księciu Bulbie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w wyimaginowanym państwie Paflagonii. Jego mieszkańcami są m.in. piękna służąca Rózia (Katarzyna Figura) - w rzeczywistości wypędzona w dzieciństwie ze swej ojczyzny księżniczka Różyczka, Waloroso (Bernard Ładysz) król-uzurpator, jego syn Lulejko (Stefan Każuro) i książę Bulbo (Zbigniew Zamachowski). Mają oni zaczarowany pierścień i magiczną różę o cudownym działaniu, które swych posiadaczy czynią w oczach innych osobami pięknymi, interesującymi i godnymi miłości. Gdy pierścień i róża zmieniają kolejnych właścicieli, akcja komplikuje się coraz bardziej. Czarna Wróżka (Zdzisława Specht) czuwa jednak nad losami bohaterów...

W tym odcinku

Bajkowymi Paflagonią i Krymtatarią rządzi król Walorozo XXIV i Czarna Wróżka. Na całe królestwo słynna jest moc magicznego pierścienia i zaczarowanej róży, które czynią swych posiadaczy pięknymi i młodymi. Na skutek zawiłych wydarzeń pierścień dostaje się żonie odźwiernego, szpetnej Gburii-Furii, zaś róża księciu Bulbie (Zbigniew Zamachowski) - niezbyt atrakcyjnemu pretendentowi do ręki księżniczki Angeliki (Katarzyna Cygan). Tymczasem następczyni tronu zaręczona jest z księciem Lulejką (Stefan Każuro), do którego wzdycha garderobiana Rózia (Katarzyna Figura). Nikt nie wie, że dziewczyna jest królewską córką.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...