Astronarium: Planety wokół pulsara (21)
magazyn Polska 2015-2024
W skrócie
Twórcy prezentują największy radioteleskop i jedno z najważniejszych odkryć astronomii. Przedstawią dowody, że Układ Słoneczny nie jest jedyny we wszechświecie. Ekipa uda się do obserwatorium Arecibo.
Oglądaj w telewizji
Program archiwalny.
Opis
Bogumił Radajewski przedstawia najważniejsze odkrycia, najciekawsze badania i największe tajemnice wszechświata. Sekrety kosmosu pomagają widzom zrozumieć naukowcy z całej Polski.
Twórcy prezentują największy radioteleskop świata i jedno z najważniejszych odkryć współczesnej astronomii. Przedstawią również dowody na to, że Układ Słoneczny nie jest jedynym we wszechświecie. Ekipa uda się do obserwatorium Arecibo, aby spotkać się z Aleksandrem Wolszczanem - odkrywcą pierwszych planet pozasłonecznych.