Łowcy skarbów. Kto da więcej? (225)

reality show Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Piotr pokaże gabinetową rzeźbę w stylu art déco. Do Karola należą kieliszki, które otrzymał w spadku po dziadku. Henryk zaoferuje łowcom porcelanową zastawę z Cepelii. Bogusław ma nietypowy mebel.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Grono kolekcjonerów i dealerów antyków, przedmiotów vintage, designu i sztuki licytuje między sobą przyniesione do studia przedmioty uczestników programu. W pierwszych odcinkach nowej serii w roli prowadzącego pojawi się Krzysztof Ibisz, który obok Pawła Orleańskiego będzie gospodarzem show.

Pierwszym gościem w tym odcinku będzie Piotr. Pokaże on gabinetową rzeźbę w stylu art déco, przedstawiającą młodą kobietę i koziołka na marmurowej podstawie. Przedmiot pochodzi z Francji z lat 20/30. i wykonano go ze stopu cynku. Na następnej licytacji wystąpi Karol. Należą do niego kieliszki, które otrzymał w spadku po dziadku. Były prezentem za wykonanie ołtarza dla Jana Pawła II. Henryk zaoferuje łowcom porcelanową zastawę z Cepelii z lat 70/80. Większość elementów pochodzi z Zakładów Porcelany "Krzysztof" w Wałbrzychu, a jeden talerz powstał w Chodzieży. Ostatnim gościem będzie Bogusław, który ma nietypowy mebel, który najpewniej powstał w PRL-u. O inspiracji stylem Ludwika Filipa, tajnikach konstrukcji mebla, jego stanie zachowania i wartości opowie Daniel Stoiński.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...