Korona królów. Jagiellonowie (107)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Mistrz Cyryl informuje o zbójcach, grasujących na królewskim trakcie, którym przewodzi szlachcic. Jagiełło wysyła przeciw nim Arunasa z drużyną. Pietrek uczy królewnę Jadwigę strzelania z łuku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Mistrz Cyryl informuje o zbójcach, grasujących na królewskim trakcie, którym przewodzi pewien szlachcic. Jagiełło wysyła przeciw nim Arunasa z drużyną. Piotr Szafraniec podejrzewa, kim może być awanturnik. Pietrek uczy królewnę Jadwigę strzelania z łuku. Jakusz z Boturzyna chce go za to ukarać, ale Jadwiga staje w jego obronie. Król wyraża zgodę na to, by chłopak udzielał lekcji królewnie pod okiem Femki lub Sofii. Sambor jest coraz bardziej zafascynowany Sofią, a Garncarzowi Michałowi podoba się Greta. Nadchodzi pełnia, więc Maciej, Paweł i Jasiek chcą wykopać korzeń mandragory. Udają się nocą pod szubienicę i wydobywają go. Słysząc gwizd, przerażeni uciekają.

Występują

Zobacz także

Ładuję...