Giganci historii: Leopold Tyrmand i jego epoka (7)

teleturniej Polska 2020-2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Życie i twórczość dziennikarza i pisarza Leopolda Tyrmanda, popularyzatora jazzu, który był jego wielką pasją. Najsłynniejsza powieść w jego dorobku, 'Zły,' to znakomity obraz powojennej Warszawy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Tematem odcinka jest życie i twórczość wybitnego dziennikarza i pisarza Leopolda Tyrmanda, popularyzatora jazzu, który był jego wielką pasją. Najsłynniejsza powieść w dorobku cenionego autora, "Zły," to znakomity obraz powojennej Warszawy.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...