W trójkącie

(Triangle of Sadness)

komediodramat Francja/​Szwajcaria/​Dania/​Niemcy/​Turcja/​USA/​Wielka Brytania/​Meksyk/​Szwecja/​Grecja 2022  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Tonie luksusowy jacht. Celebryci Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean) wraz z pozostałymi bogatymi pasażerami trafiają na bezludną wyspę. Zaczyna się walka o przetrwanie.

Oglądaj w telewizji

Śr 26.06 23:05
CANAL+ Premiumlogo
Czw 27.06 0:05
CANAL+ 1logo

Opis

Para modeli i influencerów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), wyrusza w rejs luksusowym statkiem. Na pokładzie wraz z nimi znajdują się inni snobistyczni przedstawiciele światowych elit, rosyjski oligarcha Dimitrij (Zlatko Buric) i jego żona Wera (Sunnyi Melles), Clementine (Amanda Walker) i Winston (Oliver Ford Davies), którzy dorobili się fortuny na handlu bronią, niepełnosprawna Therese (Iris Berben) i samotny milioner Jarmo (Henrik Dorsin). Kapitan (Woody Harrelson) i jego załoga dwoją się i troją, by spełniać nawet najbardziej absurdalne zachcianki bogaczy. Nad ich komfortem czuwa sprawny personel, a hierarchia jest ściśle ustalona. Członkowie obsługi krzątają się z przymilnym uśmiechem, dla bajecznie bogatych i oderwanych od rzeczywistości pasażerów pozostając trybikami maszyny sprawnie zaspokojającymi kolejne kaprysy. Cały ten porządek wywraca się do góry nogami, gdy nadciąga sztorm, który demoluje jacht i rozsadza społeczne układy. Rozbitkowie trafiają na bezludną wyspę, gdzie pieniądze i dotychczasowa pozycja nie mają żadnego znaczenia. Teraz wszystkich czeka walka o przetrwanie. Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes komedia Rubena Östlunda, twórcy "The Square" i "Turysty".

Nagrody

Złota Palma - film, Europejska Nagroda Filmowa - europejski film roku, Europejska Nagroda Filmowa - europejski aktor roku, Europejska Nagroda Filmowa - europejski reżyser roku, Europejska Nagroda Filmowa - europejski scenarzysta roku, Orzeł - film europejski

Występują

Twórcy

Ładuję...