Kamerdyner (5-ost.)

serial historyczny Polska 2021  od 16 lat

W skrócie

Rok 1939. W drodze do Neustadt Mateusz jest świadkiem masowego mordu. Akcją dowodzi Schmidt. Wkrótce syn von Kraussa zabija jego, Formelę i Jungego. Junkrowie uciekają przed Armią Czerwoną.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kaszubska epopeja o losach bogatego pruskiego rodu von Kraussów, o walce Kaszubów o autonomię oraz o miłości kamerdynera Mateusza (Sebastian Fabijański), nieślubnego syna arystokraty (Adam Woronowicz), i dziedziczki Marity (Marianna Zydek). Doskonale obsadzony pięcioodcinkowy miniserial jest rozszerzoną wersją kinowego przeboju pod tym samym tytułem wyreżyserowanego przez Filipa Bajona, twórcę takich klasyków jak "Magnat", "Poznań '56" czy Przedwiośnie". Film zdobył dwa Orły: za scenografię oraz kostiumy.

W tym odcinku

Rok 1939. W drodze do Neustadt Mateusz jest świadkiem masowego mordu w Piaśnicy. Akcją dowodzi Schmidt. Wkrótce Mateusz zabija jego, a także Formelę i Jungego. Junkrowie uciekają przed Armią Czerwoną. Zniedołężniały Herman i jego żona, którzy pozostali w pałacu, giną. Mateusz rusza między Rosjan po ciało Gerdy...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...