Jak rozpętałem II wojnę światową: Wśród swoich (3)

komedia Polska 1969  od 12 lat

W skrócie

Z Afryki Franek Dolas (Marian Kociniak) przedostaje się do Włoch, gdzie wkrótce wpada w ręce Niemców. Wysyłają oni sprytnego Polaka na front wschodni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Szeregowiec Dolas (Marian Kociniak), którego prześladuje pech, jest przekonany, że rozpoczął II wojnę światową strzałem na granicy polsko-niemieckiej. Wkrótce trafia do hitlerowskiego obozu jenieckiego, skąd usiłuje się wydostać.

Pechowiec Franek Dolas (Marian Kociniak) w przebraniu sanitariusza bierze udział w ewakuacji rannych włoskich żołnierzy z Afryki. Razem z nimi płynie do Włoch. Wkrótce znów musi uciekać - tym razem sprzed włoskiego trybunału wojskowego. Niemcy aresztują go jako dezertera i wysyłają na front wschodni. Franek wyskakuje jednak z samolotu na spadochronie. Ląduje w Polsce, na drzewie w przyklasztornym ogrodzie. Udaje mu się dostać do oddziału partyzantów, w którym służy jego znajomy, Józek Kryska (Wirgiliusz Gryń). Po wielu przygodach i perypetiach Dolas zdobywa zaufanie nowych kolegów. Znajduje także miłość. Ostatnia część kultowej polskiej komedii.

Występują

Twórcy

Ładuję...