Korona królów. Jagiellonowie (102)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Anna jest ciężko chora. Pietrek pomaga Grecie wejść do komnaty władczyni, ale na ratunek jest już za późno. Jagiełło przybywa na Wawel w ostatniej chwili. Żona umiera w jego ramionach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Marzec 1416 roku. Mikołaj Trąba odczytuje w Konstancji list królowej. Dotknięci oskarżeniami Krzyżacy planują zemstę. Tymczasem Anna jest ciężko chora. Medyk królewski (Rafał Rosiak) nie zgadza się, aby Greta leczyła królową. Przy łożu Cylejskiej zbiera się konsylium. Medycy nie mają jednak pojęcia, co jej dolega i jak ją uratować. Pietrek pomaga Grecie wejść do komnaty władczyni. Niestety, na ratunek już jest za późno. Wkrótce Anna żegna się z córką. W ostatniej chwili na Wawel przybywa Jagiełło.

Występują

Zobacz także

Ładuję...