Na dobre i na złe | odc. 898: Co ma być, to będzie

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Asia i Borys mają przeprowadzić skomplikowaną operację pacjentki z rakiem trzustki. Maks wypisuje ze szpitala Mojżesza. Gloria zabiera chłopca do siebie, by zapobiec odesłaniu go do Rwandy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze, którzy codziennie walczą o zdrowie i życie swoich pacjentów, podejmując trudne decyzje. Także w życiu prywatnym mierzą się z licznymi wyzwaniami, przeżywając sukcesy i porażki. Widzowie mogą śledzić zarówno zawodowe, jak i prywatne perypetie medyków m.in. prof. Stefana Trettera, Maksymiliana Begera czy Joanny Gawryło.

W tym odcinku

Do szpitala trafia Ela, pacjentka z rakiem trzustki. Skomplikowanej operacji Whipple'a mają podjąć się Asia i Borys, w asyście Blanki. Mąż chorej, który dopiero przed zabiegiem dowiaduje się, jak poważny jest jej stan, wpada w złość. W dodatku kobieta nie znalazła nikogo do opieki nad dziećmi na czas pobytu w klinice. Doktor Jakubek chce odwołać operację, pozbawiając pacjentkę jedynej szansy na powrót do zdrowia. Nie zważając na protesty Glorii, Maks wypisuje ze szpitala małego Mojżesza. Chcąc zapobiec odesłaniu chłopca do Rwandy, gdzie w sierocińcu nikt nie zapewni mu właściwej opieki, Krasucka zabiera go do siebie. Doktor Beger zajmuje się Zbyszkiem, mężem Weroniki, siostry Mariusza. Pomimo wszczepienia rozrusznika serca stan pacjenta pogarsza się na tyle, że wymaga on przeszczepu. Blanka oficjalnie zaczyna pracę na oddziale chirurgii. Jej myśli wciąż jednak są przy Mario, z którym odmówiono jej widzenia w więzieniu. Ukochany wieczorem zjawia się nagle w Leśnej Górze i prosi ją o rękę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...