Lombard. Życie pod zastaw 13 (715)

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Daniel wpada na pomysł zorganizowania loterii. Lolek i Roman (Marcin Borchardt) nie są zadowoleni, gdyż to oznacza więcej pracy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich podwładni, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas) i Lolek (Jerzy Górski), zmagają się z problemami osobistymi i trudnymi sytuacjami w pracy. W zakładzie często pojawiają się niezwykli klienci. Ich historie bawią, szokują, wzruszają, a nawet niekiedy przerażają. Pracownicy firmy jak zawsze mają ręce pełne roboty.

W tym odcinku

Lombard Barskiego organizuje loterię. Jest to pomysł Daniela. Lolek i Roman mają mnóstwo pracy, powoduje to sporo stresu. Do miasta przyjeżdża zespół Pectus. Ma zagrać koncert charytatywny. Z busa grupy ktoś kradnie nowe mikrofony. Trafiają one do lombardu. Świadkiem kradzieży była pewna kobieta. Osiemnastoletni Piotrek Grzegorczyk i jego brat, piętnastoletni Michał, mieszkają w domu dziecka. Starszy z chłopców potrafi grać na gitarze, a młodszy z łatwością przyswaja informacje zwłaszcza w dziedzinie chemii. Piotrek niedługo opuści ośrodek. Chciałby zarobić pieniądze w Hiszpanii, a po powrocie przygarnąć brata. Dzieci w sierocińcu terroryzuje wychowanek o ksywce Goryl. Przed wyjazdem Piotra składa mu on pewną propozycję. Jeśli Grzegorczyk chce zapewnić spokój Michałowi, musi ją przemyśleć. Daniel i Kalina umawiają się na randkę. Spotkanie zostaje niestety odsunięte w czasie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Występują

Twórcy

Ładuję...