Na dobre i na złe | odc. 897: Wstyd

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rolnik skarży się na ból nóg po locie z Argentyny, gdzie uczył się hodowli alpak. Hania demaskuje kłamstwa pacjenta. Podczas jego operacji źle się czuje. Falkowicz wyciąga wnioski ze swojej porażki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze, którzy codziennie walczą o zdrowie i życie swoich pacjentów, podejmując trudne decyzje. Także w życiu prywatnym mierzą się z licznymi wyzwaniami, przeżywając sukcesy i porażki. Widzowie mogą śledzić zarówno zawodowe, jak i prywatne perypetie medyków m.in. prof. Stefana Trettera, Maksymiliana Begera czy Joanny Gawryło.

W tym odcinku

Matylda zamierza odłożyć pójście na studia o rok. Wilczewski obiecuje, że ją wesprze podczas przekazywania tej nowiny Falkowiczowi. Tymczasem profesor nie potrafi zapomnieć o swoim dawnym życiu. Ukrywa przed kolegami, że stracił wszystkie oszczędności. Poruszony sytuacją byłego sąsiada Bolek proponuje chirurgowi, by u niego zamieszkał. Mecenas Zawadzki radzi z kolei, by ogłosił upadłość konsumencką, zwłaszcza w sytuacji, gdy policja odmówiła ścigania Berezińskiej. Falkowicz, dzięki spotkaniu z bezdomnym filozofem Rajmundem Bacewiczem, zaczyna inaczej patrzeć na swoją życiową porażkę. Lekarz ratuje nowego znajomego, gdy ten nagle traci przytomność. Wkrótce diagnozuje u mężczyzny zatorowość płucną. Na SOR powraca również rolnik Maciak. Przebrany za gaucha mężczyzna skarży się na ból nóg po długim locie z Argentyny, gdzie poznawał tajniki hodowli alpak. Hania szybko demaskuje kłamstwa pacjenta. Okazuje się, że złamał nogę, spadając z drabiny, a w drugiej kończynie ma martwicę chrzęstno-kostną. Podczas jego operacji lekarka zaczyna się źle czuć.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...