Komisarz Rex 4: Morderczy plan (45)

(Kommissar Rex: Ein mörderischer Plan)

serial kryminalny Niemcy/​Austria 1998  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pracownik firmy transportowej wypada z okna swojego mieszkania. Moser próbuje ustalić, czy jego śmierć była efektem samobójstwa, czy morderstwa...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Owczarek niemiecki Rex jest etatowym pracownikiem austriackiej policji. Towarzyszy Richardowi Moserowi (Tobias Moretti) podczas kolejnych śledztw. Kiedy Moser umiera, zwierzę trafia pod opiekę młodego policjanta, Aleksa Brandtnera (Gedeon Burkhard) z wiedeńskiego wydziału zabójstw. Alex oraz jego współpracownicy - Leo Graf (Gerhard Zemann), Christian Boeck (Heinz Weixelbraun) i Peter Hoellerer (Wolf Bachofner) - rozwiązują zagadki kryminalne, wykorzystując zdobyte doświadczenie zawodowe. Tymczasem Rex kieruje się zawsze psią intuicją, dzięki której potrafi rozpoznać przestępców nawet na odległość.

W tym odcinku

Pracownik firmy transportowej ginie w wyniku upadku z okna swojego mieszkania. Moser próbuje ustalić, czy jego śmierć była efektem samobójstwa, czy może morderstwa. Wiadomo, że partnerka zmarłego, Eva Muench, niedawno widziała się ze swoim byłym ukochanym, przestępcą Josefem Nowakiem. Josef odnalazł ją po wyjściu z więzienia i dowiedział się, że Eva jest związana z innym mężczyzną. W toku śledztwa Moser nabiera pewności, że Nowak jest niewinny. Skupia się na badaniu środowiska zawodowego zmarłego mężczyzny.

Występują

Twórcy

Ładuję...