Akacjowa 38 (225)

(Acacias 38)

telenowela Hiszpania 2015  od 12 lat

W skrócie

Rosina jest w szoku, gdy dowiaduje się, że Leonor wzięła ślub z Pablem. Celia i Trini zdobywają sporą sumę podczas akcji charytatywnej. Felipe mówi żonie, że Jesus Guerra nie pomoże mieszkańcom.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1899. Zamożny Justo często bywa agresywny wobec swojej żony Carmen. Pewnej nocy mężczyzna usiłuje zgwałcić będącą w zaawansowanej ciąży partnerkę. Próbująca się bronić kobieta uderza męża twardym narzędziem w głowę. Carmen, przekonana, że go zabiła, postanawia wraz ze swoją matką Teresą uciec z domu. Zabiera ze sobą drogi zegarek Justo, złoty łańcuszek, obrączkę i trochę pieniędzy. Kobiety wywożą ciało zmarłego do lasu, gdzie go zakopują. Podczas ucieczki ciężarna kobieta rodzi dziewczynkę, którą nazywa Inocensją. Zagubiona i przerażona Carmen decyduje się zostawić dziecko w przyklasztornym przytułku. Obiecuje sobie, że po nie wróci. Teresa wraz z córką jadą pociągiem do miasta, w którym przebywa jej syn, Pablo. Stan Carmen, która ciągle krwawi, się pogarsza. Jej brat postanawia jak najszybciej sprowadzić lekarza, Germana. Doktor ratuje jej życie. Pablo nalega, aby jego matka i siostra zmieniły tożsamość. Kobiety przybierają imiona Guadalupe i Manuela. Serial opowiada o losach i perypetiach grupy pokojówek, które pracują dla mieszczańskich rodzin.

W tym odcinku

Rosina jest w szoku, gdy dowiaduje się, że Leonor wzięła ślub z Pablem. Maximiliano twierdzi, że nie pozostaje nic, jak tylko zaakceptować ich decyzję. Celia i Trini zdobywają sporą sumę pieniędzy podczas akcji charytatywnej. Felipe mówi żonie, że Jesus Guerra jest politykiem, który nie dotrzymuje obietnic i z pewnością nie pomoże ubogim mieszkańcom dzielnicy El Hoyo. Pewien markiz w trakcie polowania przypadkiem natrafia na chatę, w której uwięziony został German. Gdy na miejscu zjawia się Justo, oddaje strzały do przybysza.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...