Komisarz Alex 20: Maska śmierci (246)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sprzedawczyni w butiku znajduje rano zwłoki koleżanki z maską na twarzy. Marta prowadziła kiedyś śledztwo w podobnej sprawie. Mordercą okazał się wtedy związany z subkulturą inceli Daniel Bitner.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Andrzej Sochoń (Jacek Knap) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

Sprzedawczyni w butiku znajduje rano zwłoki koleżanki z odrażającą maską na twarzy. Marta przed laty prowadziła śledztwo w podobnej sprawie, a mordercą okazał się wtedy związany z subkulturą inceli Daniel Bitner. Policjanci dowiadują się, że ofiarę prześladował mężczyzna, z którym nie chciała się umówić. Udaje się ustalić jego tożsamość, lecz podejrzany ma alibi. Uwaga śledczych kieruje się więc w stronę Bitnera. Był on na przepustce, kiedy zamordowano ekspedientkę. W czasie przesłuchania zachowuje się arogancko. Gutek przegląda internetowe fora inceli i natrafia na wpis o zabójstwie z przeszłości. Ustala, że jego autorem jest pisarz Oskar Różycki. W jego mieszkaniu ekipa Sochonia znajduje miejsce po masce odpowiadające tej znalezionej przy ofierze. Funkcjonariusze podejmują trop.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...