Czerwony Smok

(Manhunter)

thriller USA 1986  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Atlantą wstrząsa seria zabójstw. Policja jest bezradna. Były agent FBI Will Graham zwraca się o pomoc do więźnia - dr. Hannibala Lecktora.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Atlanta. Miastem wstrząsa seria brutalnych zabójstw. Psychopata morduje całe rodziny podczas pełni księżyca. Policja jest bezradna. Detektyw Jack Crawford (Dennis Farina) próbuje nakłonić do współpracy byłego agenta FBI, Willa Grahama (William L. Petersen), który osiągał doskonałe efekty w tropieniu psychopatycznych morderców. Wycofał się ze służby, by wieść spokojne życie z rodziną - żoną Molly (Kim Greist) i synem Kevinem (David Seaman). Postanawia jednak włączyć się do śledztwa. Zwraca się z prośbą o pomoc do przebywającego w więzieniu doktora Hannibala Lecktora (Brian Cox). To właśnie Graham trzy lata wcześniej doprowadził do aresztowania psychiatry, który zamordował dziewięć osób - swoich pacjentów... Scenariusz na podstawie powieści "Czerwony smok" Thomasa Harrisa. W innych adaptacjach prozy Harrisa postać Hannibala Lecktora ma niezmienione nazwisko.

Trzy lata po opuszczeniu policji, Will Graham zostaje poproszony przez starego przyjaciela o pomoc w schwytaniu niebezpiecznego mordercy. (ale kino+)

Występują

Twórcy

Ładuję...