Korona królów. Jagiellonowie (86)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Rok 1412. Odbywa się ślub księżniczki Cymbarki i księcia Ernesta Habsburga. Mścisław dostaje od króla kilka wsi. Zyndram chce go zdemaskować. Lech zostawia Jagnę pod opieką mamki. Dziecko znika.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Początek roku 1412. Dziś ma się odbyć ślub księżniczki Cymbarki (Aniela Płudowska) i księcia Ernesta Habsburga (Jakub Łopatka). Narzeczeni, nie wiedząc o tym, poznali się już wcześniej i w sobie zakochali. Mścisław dostaje od króla kilka wsi. Zyndram, wspierany przez Femkę i Mszczuja, chce go zdemaskować. Lech umawia się w lesie nad brzegiem rzeki z wiejską mamką (Anna Król). Zostawia malutką Jagnę i idzie po wodę. Dziecko znika. Katarzyna Gorajska wraca do Krakowa tylko z Dobkiem. Karim zwraca kobiecie rękawiczkę i życzy jej szczęścia.

Występują

Zobacz także

Ładuję...