Archiwista 2: Głowa (6)

serial kryminalny Polska 2023  od 16 lat

W skrócie

Motocyklista Arkadiusz Leski, wielokrotnie notowany oszust, wpada w śmiertelną pułapkę. Policjanci ustalają, że pochodząca z Kazachstanu Diana Zumagajewa wysyłała mu wiadomości z pogróżkami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tytułowego archiwistę, Henryka Mikosa (Henryk Talar), dopadają demony przeszłości. Musi on zmierzyć się ze skutkami mrocznych tajemnic, mających związek z jego byłą żoną i pasierbem. Przedstawiciele przestępczego świata będą chcieli się zemścić. Mimo zagrożenia Mikos nie zrezygnuje z walki o sprawiedliwość. Pomogą mu w tym jego nowa współpracownica Hania Buczak (Anna Kraszewska), córka przyjaciela komendanta Ryszarda Żelaznego (Mirosław Zbrojewicz), oraz młody policjant Jacek Szoka (Józef Pawłowski), który dołączył do zespołu komendy w Żyrardowie. Jaki finał będzie miała rozgrywka policji z organizacją potężniejszą niż lokalna mafia? Drugi sezon "Archiwisty" to kolejne zagadki kryminalne oparte na autentycznych sprawach. Zdjęcia do produkcji kręcono m.in. w Pruszkowie, Żyrardowie, Warszawie i Konstancinie-Jeziornie.

W tym odcinku

Linka rozpięta między drzewami odcina głowę motocykliście. Hania i Jacek rozpoczynają śledztwo. Ofiara to Arkadiusz Leski, notowany wielokrotnie oszust. Policjanci udają się do hotelu, w którym ostatnio wynajmował pokój. Znajdują kilka fałszywych dowodów osobistych i inne przedmioty. Na telefonie denata odkrywają SMS z pogróżkami i wezwaniem do spłaty długu. Jego nadawcą jest pochodząca z Kazachstanu, związana z półświatkiem Diana Zumagajewa. Kobieta jest zaskoczona, słysząc, że Leski nie żyje. Twierdzi, że nie zabiła, a jedynie chciała się zemścić, ponieważ oprócz niej oszukał jeszcze pięć innych kobiet. Policjanci kontaktują się ze wszystkimi pokrzywdzonymi. Każda z nich miała motyw, by zamordować. Jacek i Henryk zajmują się jeszcze inną sprawą. Przesłuchują Adę Kowalczyk w związku z zabójstwem jej męża. Wdowa broni Waldemara Bożyńskiego, mimo że Mikos próbuje ją przekonać, że to właśnie on jest winien.

Występują

Twórcy

Ładuję...