Korona królów. Jagiellonowie (83)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Anna Cylejska zwierza się Annie Witoldowej z obaw, że król poważnie potraktował plotki o jej romansie. Władysław tymczasem nie wierzy w te rewelacje. Moniwid donosi, że bojarzy szykują się do buntu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Anna Cylejska zwierza się Annie Witoldowej ze swoich obaw, że król poważnie potraktował plotki o jej romansie z Kurowskim. Władysław tymczasem nie wierzy w te rewelacje. Jan Szafraniec i Zbigniew Oleśnicki cieszą się z kłopotów arcybiskupa. Ciołek pisze wiersz o jego domniemanych zalotach do królowej. Kurowski chce jak najszybciej oczyścić się z zarzutów, ale w drodze dostaje ataku serca. Zyndram upija się z rozpaczy, że stracił łaskę króla. Moniwid donosi księciu Witoldowi i Jagielle, że bojarzy szykują się do buntu. Karim oznajmia Dobkowi, że król powinien uważać na Mścisława.

Występują

Zobacz także

Ładuję...