Korona królów. Jagiellonowie (40)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Rok 1407. Jagiełło jedzie z Anną do Wilna. Zaniedbuje jednak małżonkę. Królowa czuje się samotna. Zakochana w Andrzeju Sofia podaje mu kielich z dużą dawką afrodyzjaku. Młody rycerz traci przytomność.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Rok 1407. Jagiełło jedzie z Anną do Wilna. Zaniedbuje jednak małżonkę. Królowa czuje się samotna. Władca nie dogaduje się z wielkim księciem Witoldem, który nie widzi zagrożenia w zakonie i nie dba o Żmudź, myśli za to o podboju ziem Wasyla Moskiewskiego. Tymczasem w Malborku nowy mistrz krzyżacki Ulryk von Jungingen chce poróżnić Jagiełłę z Witoldem i przeciągnąć na swoją stronę księcia Świdrygiełłę. Zakochana w Andrzeju Tęczyńskim Sofia podaje mu kielich z dużą dawką afrodyzjaku. Młody rycerz traci przytomność.

Występują

Zobacz także

Ładuję...