Korona królów. Jagiellonowie (39)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Królowa doprowadza do powrotu Femki na dwór. Pietrek zaczyna nauki u Bdzigosta. Mikołaj czeka na papieski wyrok. Wreszcie nadchodzi list z Rzymu. Ulryk zostaje wielkim mistrzem zakonu krzyżackiego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Mimo sprzeciwu ochmistrza królowa doprowadza do powrotu Femki na dwór. Pietrek (Filip Smoliński) zaczyna nauki u Bdzigosta. Niebawem Klemens z Moskorzewa sprzymierza się z Janem Falkenbergiem. Dominikanin zaczyna wygłaszać wierszyki obrażające królewską parę. Mikołaj Trąba czeka na papieski wyrok. Wreszcie nadchodzi list z Rzymu. Zyndram i Mszczuj jadą do Malborka, aby przez przekupstwo przechylić szalę zwycięstwa na stronę Ulryka von Jungingena. Jedzie z nimi Arunas, który został franciszkaninem. W Malborku Wielka Kapituła wybiera Ulryka von Jungingena na nowego wielkiego mistrza. Saule, która przystąpiła do bandy Wojsława, całuje śpiącego męża i oddaje mu ślubny pierścionek.

Występują

Zobacz także

Ładuję...