Korona królów. Jagiellonowie (38)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Sofia uważa, że przez Annę straciła ukochanego. Chce odzyskać jego uczucie. Król i królowa muszą jechać do Wilna. Bdzigost, Ciołek i Lech podejrzewają, że Falkenberg jest krzyżackim szpiegiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Andrzej z Tęczyna odnajduje Annę z Goraja i jej służkę w lesie. Beata z Bożego Daru, obawiając się, że cnota jej córki została naruszona, przyjmuje jego oświadczyny. Sofia uważa, że to przez królową straciła ukochanego. Chce odzyskać jego uczucie. Idzie do Grety po zioła, które mają jej to zapewnić. Jagiełło wybacza Annie aferę z Gorajską. Chwile w wannie przerywają wieści z Litwy - Witold zerwał rozejm i znów idzie na Ruś. Król i królowa muszą jechać do Wilna. Bdzigost, Ciołek i Lech podejrzewają, że Falkenberg jest krzyżackim szpiegiem. Zabierają go do łaźni, a tam Dorota zabiera mu ubrania.

Występują

Zobacz także

Ładuję...