Korona królów. Jagiellonowie (37)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Na Wawel dociera wieść o śmierci wielkiego mistrza zakonu. Jan Falkenberg ma list do papieża, w którym wyjawia sekret Trąby. Bdzigost i Ciołek przejmują pismo. Król poznaje tajemnicę duchownego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Beata z Bożego Daru rozpacza po zniknięciu Anny Gorajskiej. Królowa zarządza poszukiwania. Sofia zdaje się wiedzieć, co się stało z zaginioną. Elżbieta i Katarzyna wyjawiają, że ich siostra pojechała do klasztoru klarysek w Sączu. Na Wawel dociera wieść o śmierci Konrada von Jungingena. W zakonie rozpoczyna się walka o władzę. Jan Falkenberg ma list do papieża, w którym wyjawia sekret Trąby. Bdzigost i Ciołek przejmują to pismo. Król poznaje w końcu tajemnicę duchownego i znajduje sposób, by go ochronić. Zyndram próbuje pogodzić się z Femką.

Występują

Zobacz także

Ładuję...