Korona królów. Jagiellonowie (82)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Witold dostaje Podole w dożywotnie władanie. Mszczuj donosi, że wielki mistrz krzyżacki spiskuje z Luksemburczykiem. Do Jagiełły dociera wieść o rzekomym romansie jego żony z arcybiskupem Kurowskim.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Władysław i Anna przyjeżdżają do Wilna. Witold dostaje Podole w dożywotnie władanie. Mszczuj donosi, że wielki mistrz krzyżacki spiskuje z Luksemburczykiem, a pod Malborkiem przetrzymywana jest porwana szlachcianka. Dobek (Ernest Nita), Karim i Hanusz razem szukają Katarzyny Gorajskiej. Do Jagiełły dociera wieść o rzekomym romansie jego żony z arcybiskupem Kurowskim. Każe Mszczujowi sprowadzić duchownego do Wilna. Lech planuje oddać dziecko Nieradki na wieś. Bogdan obiecuje jednak pomóc dziewczynie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...