Korona królów. Jagiellonowie (58)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Dypold uwodzi Sofię. Stara się zdobyć od niej różne informacje. Arunas wraca do Krakowa. W ostatniej chwili wstrzymuje egzekucję Wojsława. Razem z Zyndramem prosi Jagiełłę o łaskę dla niego i Saule.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Odbywa się chrzest malutkiej Jadwigi. Królowa czuje się zaniedbywana przez męża. Anna Teck doradza, by zaczęła symulować własną chorobę lub udawała, że dziecko jest chore. Dypold uwodzi Sofię, starając się pozyskać od niej różne informacje. Arunas wraca do Krakowa. W ostatniej chwili wstrzymuje egzekucję Wojsława. Razem z Zyndramem prosi Jagiełłę o łaskę dla niego i Saule. Bartosz jest pod urokiem Janki - córki poznańskiego kata. Aydeniz staje się zazdrosna.

Występują

Zobacz także

Ładuję...