Lokatorka (4-ost.)

serial kryminalny Polska 2021  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Przed Szerucką (Irena Melcer) odsłaniają się coraz bardziej niewygodne dla kręgów biznesowo-politycznych fakty i powiązania. Wkrótce zostaje napadnięta we własnym mieszkaniu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial oparty na historii zabójstwa działaczki warszawskiego ruchu lokatorskiego Jolanty Brzeskiej. Twórcy skupiają się na wznowionym po latach śledztwie i aferze związanej z procederem dzikiej reprywatyzacji. Janina Markowska - lokatorka walcząca z czyścicielami kamienic - zostaje zamordowana. Po siedmiu latach do sprawy jej śmierci wraca komisarz Szerucka. Przełożeni kobiety zlecają jej śledztwo bez wiary w wykrycie sprawców. Funkcjonariuszka wkracza do świata niebezpiecznych wpływów i powiązań.

W tym odcinku

Przed Szerucką odsłaniają się nowe, coraz bardziej niewygodne dla kręgów biznesowo-politycznych, fakty i powiązania. Podkomisarz weszła w posiadanie niebezpiecznych informacji i wkrótce zostaje napadnięta we własnym mieszkaniu. Przełożony odsuwa ją od dalszego śledztwa. Nieustępliwa policjantka nie zamierza się jednak poddawać. Niebawem okazuje się, że przestępcy mają swoje wtyki także w szeregach stróżów prawa. Córka Markowskiej trafia na przesłuchanie, by usłyszeć poważne zarzuty.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...