Na sygnale: Reakcja instynktowna (476)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Benio zajmuje się seniorką, która zasłabła. Szybko okazuje się, że pacjentka ma na szyi widoczne ślady po duszeniu. Mąż poszkodowanej twierdzi, że była ona wcześniej na zajęciach tanecznych.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy ratowników. W każdym odcinku lekarze i sanitariusze interweniują w nagłych przypadkach. Muszą działać pod presją czasu i podejmować decyzje, od których często zależy ludzkie życie. Widzowie mogą śledzić zarówno zawodowe, jak i prywatne perypetie medyków m.in. Aleksa, Birtney czy Benia.

W tym odcinku

Piotr udaje się wreszcie na konsultacje do onkologa. Wyniki badań wykazują, że ratownik ma guz nerki. Benio podczas dyżuru zajmuje się seniorką, która zasłabła. Szybko okazuje się, że pacjentka ma na szyi widoczne ślady po duszeniu. Mąż poszkodowanej twierdzi, że była ona wcześniej na zajęciach tanecznych. Po chwili medycy otrzymują wezwanie do domu kultury. Na miejscu pomagają kobiecie z demencją, której wbito w twarz obcas buta. Wychodzi na jaw, że poszkodowane stoczyły ze sobą walkę. Ekipa doktora Góry pomaga pacjentce z atakiem duszności. Lekarz stwierdza u niej wstrząs anafilaktyczny. Okazuje się, że powodem nagłych problemów zdrowotnych kobiety jest pies. Po pracy Artur udaje się na zebranie rodziców w przedszkolu Patryczka. Na miejscu poznaje matkę innego dziecka, Aldonę, która oferuje, by dorośli zagrali dla swoich pociech w spektaklu o Czerwonym Kapturku.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...