Korona królów. Jagiellonowie (35)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Świdrygiełło przybywa do Wilna, by omówić z księciem Witoldem ewentualne plany wojny z Wasylem. Gra jednak na dwa fronty. Ulryk von Jungingen wyczekuje śmierci brata, by przejąć władzę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Królowa próbuje wymóc na mężu zmianę ochmistrza. Femka mówi Annie Cylejskiej, że nie chce być ciężarem dla Zyndrama, ale nie ma dokąd pójść z dzieckiem. Pragnie bowiem, aby Pietrek z nią został, ponieważ nie może mieć swojego dziecka. Świdrygiełło przybywa do Wilna, by omówić z księciem Witoldem ewentualne plany wojny z Wasylem. Gra jednak na dwa fronty. Wysyła do Moskwy posłańca z informacją o szybkim zerwaniu rozejmu. Brat Bdzigost i Jurga spotykają dominikanina Jana Falkenberga. Toczą dyskusję na temat uwodzenia. Zyndram i Johann przywożą wieści z Malborka. Ulryk von Jungingen wyczekuje śmierci brata, by objąć władzę w zakonie. Chcąc zmylić Krzyżaków, Jagiełło każe rozpuścić wieści, że po zarazie królestwo jest zrujnowane.

Występują

Zobacz także

Ładuję...