Korona królów. Jagiellonowie (34)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Jagiełło ma pretensje do Anny, że nie wyjechała podczas zarazy. Nie wie, że żona organizowała pomoc. Mieszczanie świętują koniec epidemii. Wierzynek płacił z własnej kieszeni za medyków i żywność.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Jagiełło ma pretensje do Anny, że nie wyjechała z Krakowa podczas zarazy. Nie wie, że żona organizowała pomoc dla chorych. Ulryk Von Osten i Ulryk von Jungingen dobijają targu w sprawie dzierżawy Drezdenka. Arunas chce pracą i modlitwą odpokutować grzechy swojej żony Saule. Tymczasem ona dogaduje się ze zbójem Wojsławem i jego kompanami. Mieszczanie świętują koniec epidemii. Młody Mikołaj Wierzynek płacił z własnej kieszeni za medyków, żywność i odbiór zwłok, czym odkupił winy swojego ojca. Lech zleca utworzenie swojej podobizny na ołtarzu nowego kościoła.

Występują

Zobacz także

Ładuję...