Korona królów. Jagiellonowie (78)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Władysław odsyła zwłoki Ulryka von Jungingena do Malborka. Druhowie Mszczuja obiecują nie wyjawiać, kto zabił wielkiego mistrza. Saule ratuje Pietrka z opresji. Zostaje raniona przez knechta i umiera.

Oglądaj w telewizji

So 16.12 7:15
TVP Historialogo

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Jagiełło odsyła zwłoki Ulryka von Jungingena do Malborka. Druhowie Mszczuja obiecują nie wyjawiać, kto zabił wielkiego mistrza. Saule ratuje Pietrka z opresji. Zostaje raniona przez knechta i umiera na rękach Arunasa. Arcybiskup Kurowski czyta Annie Cylejskiej list od Władysława. Bogdan i Lech wracają do Krakowa. Nieradka dowiaduje się o śmierci Jurgi.

Występują

Zobacz także

Ładuję...