Korona królów. Jagiellonowie (77)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Jagiełło obserwuje bitwę ze wzgórza. Ulryk walczy ramię w ramię ze swoimi rycerzami. Książę Witold na czele wojsk litewskich i Tatarów rusza do ataku. Dypold szarżuje z kopią na polskiego króla.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Władysław Jagiełło obserwuje bitwę ze wzgórza. Ulryk walczy ramię w ramię ze swoimi rycerzami. Książę Witold na czele wojsk litewskich i Tatarów rusza do ataku. Dypold szarżuje z kopią na polskiego króla. Jagiełło strąca go z konia, a Oleśnicki dobija. Nieradka w tym czasie mdleje na ulicy. Lech zdaje relację z przebiegu walk. Femka szuka Pietrka. Zakon zaczyna przegrywać. Giną krzyżaccy dostojnicy, a w końcu i wielki mistrz. Bitwa zostaje zakończona. Na Wawelu Anna Cylejska opiekuje się chorą córką. W końcu gorączka spada i dziewczynka się budzi.

Występują

Zobacz także

Ładuję...