Serialowa nostalgia: Szpital na peryferiach: Spotkanie (13)

(Nemocnice na kraji města: Setkání)

serial obyczajowy Czechosłowacja 1977-1981  od 12 lat

W skrócie

Doktor Sztrosmajer proponuje doktorowi Sovie i jego synowi powrót na oddział ortopedii. Jednak były ordynator nie zamierza wracać. Bardziej potrzebny jest w Tyniszte.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pracownicy jednej z czechosłowackich klinik z poświęceniem leczą kolejnych pacjentów. Jest wśród nich ordynator ortopedii, doktor Sova (Ladislav Chudík), jego zastępca Sztrosmajer (Milos Kopecký), a także siostra Hunkova (Iva Janžurová). Medycy zmagają się z wieloma problemami zawodowymi i osobistymi, ale w ich życiu nie brakuje również radosnych chwil. W pierwszym odcinku syn doktora Sovy, Karel (Ladislav Frej), świętuje rocznicę ślubu. Podczas przyjęcia dochodzi do kłótni. Do pracy w szpitalu zostaje przyjęta nowa lekarka Elżbieta Czenkova (Eliska Balzerová). Lekarze próbują pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, który okazuje się członkiem reprezentacji kraju w hokeju na lodzie.

W tym odcinku

Doktor Sztrosmajer w imieniu Błażeja proponuje doktorowi Sovie i jego synowi powrót na oddział ortopedii. Obaj jadą do szpitala, jednak były ordynator nie zamierza wracać do dawnego miejsca pracy. Jego zdaniem jest bardziej potrzebny w Tyniszte. Pod nieobecność Romka jego matka daje odczuć Inie, że nie jest w ich domu mile widziana. Dziewczyna postanawia wyprowadzić się do koleżanki. Doktor Czenkowa umawia się na niezobowiązujące spotkanie z mężczyzną, który oświadczył się jej przyjaciółce Danie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...