Wszystkie wojny Rosji (2)

(Russia's Wars)

film dokumentalny Niemcy 2023  od 16 lat

W skrócie

Lew Trocki i byli żołnierze armii carskiej powołali do życia Armię Czerwoną, która odegrała ważną rolę w dziejach Rosji. Wygrała wojnę domową oraz przeciwstawiła się wojsku Hitlera.

Oglądaj w telewizji

Nd 21.07 2:45
CANAL+ Serialelogo

Opis

W dziejach świata Rosja często sięgała po broń. To ogromne państwo ma historię zbroczoną krwią wojenną. Twórcy dokumentu przyglądają się tym, którzy stawali na czele armii, począwszy od Piotra Wielkiego, który zamienił Rosję w mocarstwo, aż po Wladimira Putina. Związek Radziecki, choć zatrzymał hitlerowców, pozbawił wolności kraje satelickie. Obecny rządzący inspiruje się swoimi poprzednikami. Dokumentaliści badają, jaki ma to wpływ na resztę świata.

Lew Trocki, komunistyczny rewolucjonista z Gwardii Czerwonej, i byli żołnierze armii carskiej powołali do życia Armię Czerwoną, która odegrała ważną rolę w dziejach Rosji. Wygrała wojnę domową i przeciwstawiła się wojsku Hitlera. Po 1945 roku służyła do trzymania rygoru w państwach satelickich w Europie Wschodniej. Jednak wojna w Afganistanie nie pozostała bez wpływu na potęgę sowieckiej armii.

Zobacz także

Ładuję...