Korona królów. Jagiellonowie (74)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Władysław daje sygnał mistrzowi Jaromirowi do budowy mostu. Zbigniew z Brzezia przekazuje wojsku rozkaz króla o zmianie kierunku marszu. Ulryk von Jungingen nie zna położenia polskiej armii.

Oglądaj w telewizji

So 9.12 7:40
TVP Historialogo

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Władysław daje sygnał mistrzowi Jaromirowi (Paweł Wolak) do budowy mostu. Zbigniew z Brzezia przekazuje wojsku rozkaz króla o zmianie kierunku marszu. Ulryk von Jungingen nie zna położenia polskiej armii. Do obozu Jagiełły napływają oddziały z Mazowsza z Januszem Warszawskim (Wojciech Starostecki) i księciem Siemkiem. Wszyscy oczekują przybycia Litwinów. Femka i Bdzigost szukają Pietrka. Tymczasem chłopak na wozie płatnerza (Mariusz Gagatek) dociera do przeprawy, gdzie wpada w ręce Mścisława. Poznaje buty mordercy z Krakowa. Sofia pakuje kufry przed wyjazdem do majątku męża. Namiestnik Mikołaj Kurowski negocjuje z Mikołajem Wierzynkiem nowy podatek od mieszczan na cele wojenne. Annie Cylejskiej nie podoba się, że odsuwa się ją od władzy.

Występują

Zobacz także

Ładuję...