Korona królów. Jagiellonowie (60)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Odbywają się śluby Anny z Goraja i Andrzeja z Tęczyna oraz kata Bartosza i Aydeniz. Młodsze siostry Gorajskiej niechcący niszczą jej suknię. Hrabina Anna Teck opuszcza Kraków z obawy przed zarazą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Odbywają się dwa śluby - Anny z Goraja i Andrzeja z Tęczyna oraz kata Bartosza i Aydeniz. Młodsze siostry Gorajskiej (Aleksandra Sroka i Katarzyna Dominiak) niechcący niszczą jej suknię. Zrzucają winę na Sofię. Anna zamierza odwołać uroczystość, ale królowa daje jej swoją kreację. Hrabina Anna Teck opuszcza Kraków, bojąc się zarazy i zdechłych szczurów. Na Wawel wraca Zawisza Czarny z informacjami, że Krzyżacy kupili Drezdenko. Król mówi Mikołajowi Trąbie, że trzeba dążyć do wojny z zakonem. Postanawia wysłać do Rzymu biskupa Wysza, aby ten przekonywał papieża do polskiej racji stanu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...