Korona królów. Jagiellonowie (57)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Jagiełło stroni zarówno od żony, jak i córeczki. Na chrzciny wnuczki przyjeżdża hrabina Anna Teck. Wysłannicy zakonu przywożą dary dla królewny. Starają się też znaleźć na Wawelu szpiegów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Jagiełło stroni zarówno od żony, jak i córeczki. Na chrzciny wnuczki przyjeżdża hrabina Anna Teck (Maria Gładkowska). Anna jest zawiedziona chłodnym obejściem swojej matki. Wysłannicy zakonu przywożą dary dla malutkiej królewny. Starają się też znaleźć na Wawelu szpiegów. Dypold próbuje zwerbować Sofię. Zyndram i jego oddział biorą do niewoli Wojsława, który napadał na drogach na kupców. Szlachcic zostaje osądzony i skazany. Tylko Saule jest gotowa mu pomóc. Kat Bartosz, mimo odrzucenia przez Aydeniz, nadal ją kocha. Tymczasem poznaje piękną Jankę (Sandra Naum), którą jego matka Eugenia przywiozła do Krakowa.

Występują

Zobacz także

Ładuję...