Korona królów. Jagiellonowie (56)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Anna uważa, że zawiodła męża, rodząc córkę. Aleksandra stara się ją pocieszyć. Jagiełło jest zasmucony, że nie ma syna. Mikołaj Trąba namawia go, by odwiedził żonę i wybrał imię dla dziewczynki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Anna uważa, że zawiodła męża, rodząc córkę. Aleksandra stara się ją pocieszyć. Jagiełło jest zasmucony, że nie ma syna. Mikołaj Trąba namawia go, by odwiedził żonę i wybrał imię dla dziewczynki. Władysław decyduje, że królewna będzie się nazywać Jadwiga. Wojsław wraz z kompanami odbijają Arunasa. Zabierają też beczki wina. Arunas spotyka Saule, ale dziewczyna nie chce kontynuować z nim znajomości. Do Krakowa wraca z Budy Zawisza Czarny. Przywozi ze sobą sokolnika, Klemensa (Piotr Pamuła), który ma szpiegować w Malborku. Witold wraz z żoną (Małgorzata Klara) i córką Zofią (Agata Jakoniuk) omawiają przyszłość Anny Moskiewskiej (Maria Bujanowska). Książę nie chce się zgodzić, by Świdrygiełło ją poślubił. W Krakowie zjawia się Eugenia (Olga Miłaszewska) - matka kata Bartosza.

Występują

Zobacz także

Ładuję...