Kino retro: Hrabia Monte Christo (2/4)

(Le comte de Monte Cristo)

serial przygodowy Francja/​Niemcy/​Włochy 1998  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dantes i Bertuccio są w Marsylii. Dantes dowiaduje się, że Morrel, właściciel statku, ma kłopoty finansowe. Odwiedza go w przebraniu i jako wysłannik banku przedłuża mu spłatę kredytu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1815. Marsylia. Na skutek anonimowego donosu kapitan marynarki Edmund Dantes (Gérard Depardieu) zostaje wtrącony do więzienia za rzekomą współpracę z zesłanym na Elbę cesarzem Napoleonem. Wyrok podpisuje prokurator Villefort (Pierre Arditi). W lochach zamku If Dantes poznaje uczonego opata Farię (Georges Moustaki), który wyjawia mu miejsce ukrycia skarbu na wyspie Monte Christo. Po śmierci przyjaciela oficer ucieka z twierdzy i w przebraniu dociera do Marsylii, gdzie zaciąga się na statek płynący do Włoch. Prosi kapitana jednostki, by wysadzono go na wyspie i wkrótce dzięki wskazówkom Farii znajduje złoto. Dzień później na Monte Christo zjawia się kucharz pokładowy, Bertuccio, który ostrzega zbiega, że kapitan doniósł na niego władzom. Razem ze swoim nowym towarzyszem Dantes wraca do Marsylii, gdzie od dawnego przyjaciela, oberżysty Caderousse'a, dowiaduje się, że do aresztowania doprowadzili jego dwaj dawni znajomi - baron Danglars i hrabia Fernand. Pierwszy z nich jest bankierem, a drugi ożenił się z narzeczoną Dantesa, Mercedes (Ornella Muti). Edmond postanawia pomścić swoje krzywdy i wraz z Bertucciem, wyrusza do stolicy.

W tym odcinku

Po rocznym pobycie na Wschodzie Dantes i Bertuccio wracają do Marsylii. Tam były kapitan dowiaduje się, że Morrel, właściciel statku, na którym przed laty pływał, ma kłopoty finansowe. Mężczyzna jest winien dużą sumę pieniędzy bankowi, w którym Dantes ma spore udziały. Na domiar złego niedawno stracił swój najlepszy statek. Dantes odwiedza go w przebraniu i podając się za wysłannika banku, przedłuża mu termin spłaty kredytu. Później jeszcze kilka razy anonimowo przesyła mu dary i pieniądze. W tym samym czasie Bertuccio dowiaduje się, że niebawem odbędzie się egzekucja młodego rozbójnika z bandy Luigiego Vampy, Pepino. Herszt grupy w odwecie chce zabić wicehrabiego Alberta de Morcerf, syna Mercedes i Fernanda. Dzięki interwencji Dantesa skazaniec zostaje zwolniony. Trzy miesiące później Albert de Morcerf zaprasza Dantesa i Bertuccia do siebie do Paryża.

Występują

Twórcy

Ładuję...