W 80 dni dookoła świata (4)

(Around the World in 80 Days)

serial przygodowy RPA/​Francja/​Niemcy/​Wielka Brytania/​Włochy 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Fogg i jego towarzysze trafiają do wioski, w której odbywa się wesele. Zabawę przerywa przybycie oddziału brytyjskiego wojska. Pan młody jest dezerterem i grozi mu zesłanie do kolonii karnej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1872. Flegmatyczny Anglik Phileas Fogg (David Tennant) należy do elitarnego klubu dla dżentelmenów. Koledzy prowokują go do podjęcia nie lada wyzwania - odbycia podróży dookoła świata w zaledwie 80 dni. Phileasowi sprzyja Abigail Fortescue (Leonie Benesch), feministka, która zamierza zrelacjonować wyczyny Fogga. Uczestnicząc w wyprawie, chce udowodnić ojcu, że konwenanse dotyczące kobiet to nieporozumienie. Drugi ze towarzyszy Phileasa, służący francuskiego pochodzenia, Jean Passepartout (Ibrahim Koma), nie jest tak entuzjastycznie nastawiony do wyprawy. Ten niekonwencjonalny zespół czeka wiele przygód. Luźna adaptacja powieści Juliusza Verne'a o tym samym tytule.

W tym odcinku

Pan Fogg i jego towarzysze przerywają podróż przez Indie z powodu niedokończonej linii kolejowej. Trafiają do wioski, w której nazajutrz ma się odbyć huczne wesele. Muszą czekać na przewodnika, który zawiezie ich do Allahabadu. Matka panny młodej udziela im gościny. Zabawę przerywa przybycie oddziału brytyjskiego wojska. Pan młody jest dezerterem i grozi mu zesłanie do kolonii karnej. Phileas Fogg podejmuje się obrony zakochanego młodzieńca przed sądem wojskowym. Nie wie, że służący podał mu w herbacie narkotyk.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...