Giganci historii: Kongres wiedeński

teleturniej Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wiosną 1814 roku Napoleon Bonaparte został odesłany na Elbę. Na gruzach imperium napoleońskiego miała powstać nowa Europa. Jesienią 1814 roku w Wiedniu rozpoczęła się konferencja pokojowa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Wiosną 1814 roku pozbawiony tronu Napoleon Bonaparte został odesłany na Elbę. Na gruzach imperium napoleońskiego miała powstać nowa Europa. Jesienią 1814 roku w Wiedniu rozpoczęła się konferencja pokojowa. Przewidywane na kilka tygodni negocjacje przekształciły się w swoisty, wielomiesięczny karnawał, zakłócony jednak wiadomością o ucieczce Napoleona z Elby i jego marszu na Paryż. Twórcy sprawdzą, co o roztańczonym kongresie wiedzą uczestnicy rywalizacji.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...