W 80 dni dookoła świata (3)

(Around the World in 80 Days)

serial przygodowy RPA/​Francja/​Niemcy/​Wielka Brytania/​Włochy 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Fogg (David Tennant) postanawia jechać z Suezu do Adenu przez pustynię. Zostaje oszukany przez poganiacza wielbłądów i musi walczyć o życie podczas burzy piaskowej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1872. Flegmatyczny Anglik Phileas Fogg (David Tennant) należy do elitarnego klubu dla dżentelmenów. Koledzy prowokują go do podjęcia nie lada wyzwania - odbycia podróży dookoła świata w zaledwie 80 dni. Phileasowi sprzyja Abigail Fortescue (Leonie Benesch), feministka, która zamierza zrelacjonować wyczyny Fogga. Uczestnicząc w wyprawie, chce udowodnić ojcu, że konwenanse dotyczące kobiet to nieporozumienie. Drugi ze towarzyszy Phileasa, służący francuskiego pochodzenia, Jean Passepartout (Ibrahim Koma), nie jest tak entuzjastycznie nastawiony do wyprawy. Ten niekonwencjonalny zespół czeka wiele przygód. Luźna adaptacja powieści Juliusza Verne'a o tym samym tytule.

W tym odcinku

By zyskać na czasie, pan Fogg postanawia jechać z Suezu do Adenu przez pustynię. Nie chcąc narażać panny Fix, wyrusza nocą w tajemnicy. Zostaje oszukany przez poganiacza wielbłądów i musi walczyć o życie podczas burzy piaskowej. Na szczęście w porę przybywa panna Fix wraz z ekspedycją niezwykłej angielskiej damy i arabskiego księcia. Wspólnie muszą odeprzeć atak Beduinów z wojowniczego plemienia Subajów. Tajemniczy mężczyzna proponuje służącemu Passepartout pieniądze, jeśli ten zatrzyma pana Fogga.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...