Podróżnik: Antigua

W skrócie
Antigua, dawna stolica Gwatemali, została zaprojektowana przez Juana Batistę Antonellego. To wyjątkowe miejsce z dala od wielkomiejskiego zgiełku skrywa mnóstwo kolonialnej architektury.
Oglądaj w telewizji
Opis
Wraz z autorami programu, Anną i Tomaszem Kwiatkowskimi, widzowie wędrują po bardziej i mniej znanych zakątkach świata. Dzięki ciekawej formule magazynu poznajemy historię różnych krajów oraz ich mieszkańców, zwyczaje i obyczaje. W programach znajdują się także podstawowe informacje dla turystów - o bazie hotelowej, możliwościach transportowych, pogodzie i walucie.
Antigua to stara hiszpańska osada, dawna stolica Gwatemali. Miasto zaprojektował włoski architekt Juan Batista Antonelli. To wyjątkowe miejsce z dala od wielkomiejskiego zgiełku skrywa mnóstwo kolonialnej architektury, uroczych hacjend, zakamarków i klimatów minionego czasu. Na miejscowym targu można spotkać Indian, którzy sprzedają swoje wyroby. Antigua jest miastem artystów, muzyków oraz aktorów. Widzowie zobaczą ruiny dawnych budowli - efekt niszczącej siły wulkanów. Okazuje się, że miejsce to nadal niestety nawiedzają trzęsienia ziemi, które naruszają fundamenty starych gmachów.