Giganci nauki: Bomba atomowa

teleturniej Polska 2022  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Bomba atomowa to najbardziej niszczycielski oręż, jakim dysponuje ludzkość. W tym odcinku zawodnicy zmierzą się z zagadnieniami jej dotyczącymi oraz badań nad radioaktywnością i rozszczepieniem atomu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Autorski teleturniej TVP poświęcony tylko i wyłącznie wiedzy naukowej. Łączy w sobie emocje, zabawę i rywalizację z edukacją, propagowaniem nauki i zgłębianiem jej tajemnic. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu tematowi i kończy go wyłonienie jednego zwycięzcy. Zostaje nim osoba, która najlepiej zna odpowiedzi na pytania przygotowane przez ekspertów z danej dziedziny, dziennikarzy i konkurentów. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, liczy się tylko wiedza. Laureat programu otrzyma tytuł Giganta Nauki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych. Format teleturnieju to trzy rundy oraz finał wyłaniający czempiona. Każda runda ma inne zasady, a punkty zdobyte w poszczególnych rundach sumują się.

Bomba atomowa to najbardziej niszczycielski oręż, jakim dysponuje ludzkość. W tym odcinku zawodnicy zmierzą się z zagadnieniami jej dotyczącymi oraz badań nad radioaktywnością i rozszczepieniem atomu. Pojawią się pytania na temat: historycznych uwarunkowań, które doprowadziły do stworzenia bomby, projektu Manhattan, a także środowiskowych oraz zdrowotnych skutków wybuchu atomowego. Nie zabraknie także zagadek obejmujących dziedzinę arsenału nuklearnego świata w ujęciu historycznym i współczesnym.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...