W 80 dni dookoła świata (2)

(Around the World in 80 Days)

serial przygodowy RPA/​Francja/​Niemcy/​Wielka Brytania/​Włochy 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Fogg jedzie pociągiem do Brindisi. Okazuje się, że po trzęsieniu ziemi wiadukt został uszkodzony. Anglik opracowuje ryzykowny plan przeprowadzenia lokomotywy przez grożącą zawaleniem konstrukcję.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1872. Flegmatyczny Anglik Phileas Fogg (David Tennant) należy do elitarnego klubu dla dżentelmenów. Koledzy prowokują go do podjęcia nie lada wyzwania - odbycia podróży dookoła świata w zaledwie 80 dni. Phileasowi sprzyja Abigail Fortescue (Leonie Benesch), feministka, która zamierza zrelacjonować wyczyny Fogga. Uczestnicząc w wyprawie, chce udowodnić ojcu, że konwenanse dotyczące kobiet to nieporozumienie. Drugi ze towarzyszy Phileasa, służący francuskiego pochodzenia, Jean Passepartout (Ibrahim Koma), nie jest tak entuzjastycznie nastawiony do wyprawy. Ten niekonwencjonalny zespół czeka wiele przygód. Luźna adaptacja powieści Juliusza Verne'a o tym samym tytule.

W tym odcinku

Pan Fogg szczęśliwie dotarł balonem z Paryża do północnych Włoch. Jedzie pociągiem do Brindisi, by tam wsiąść na statek parowy do Suezu. Niestety okazuje się, że po trzęsieniu ziemi wiadukt został uszkodzony. W wyniku awaryjnego hamowania maszyny ranny zostaje syn jednego z pasażerów. Dziecko trzeba jak najszybciej przewieźć do szpitala w Brindisi. Phileas opracowuje ryzykowny plan przeprowadzenia lokomotywy przez grożącą zawaleniem konstrukcję. Pomagają mu panna Fix i służący Passepartout.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...