W 80 dni dookoła świata (1)

(Around the World in 80 Days)

serial przygodowy RPA/​Francja/​Niemcy/​Wielka Brytania/​Włochy 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rok 1872. Anglik Phileas Fogg należy do klubu dla dżentelmenów. Koledzy prowokują go do podjęcia wyzwania - okrążenia globu w niespełna trzy miesiące. Podróżnikowi towarzyszy feministka Abigail.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1872. Flegmatyczny Anglik Phileas Fogg (David Tennant) należy do elitarnego klubu dla dżentelmenów. Koledzy prowokują go do podjęcia nie lada wyzwania - odbycia podróży dookoła świata w zaledwie 80 dni. Phileasowi sprzyja Abigail Fortescue (Leonie Benesch), feministka, która zamierza zrelacjonować wyczyny Fogga. Uczestnicząc w wyprawie, chce udowodnić ojcu, że konwenanse dotyczące kobiet to nieporozumienie. Drugi ze towarzyszy Phileasa, służący francuskiego pochodzenia, Jean Passepartout (Ibrahim Koma), nie jest tak entuzjastycznie nastawiony do wyprawy. Ten niekonwencjonalny zespół czeka wiele przygód. Luźna adaptacja powieści Juliusza Verne'a o tym samym tytule.

W tym odcinku

Rok 1872. Flegmatyczny Anglik Phileas Fogg (David Tennant) należy do klubu dla dżentelmenów. Koledzy prowokują go do podjęcia nie lada wyzwania - odbycia podróży dookoła świata w zaledwie 80 dni. Towarzyszy mu Abigail Fortescue, która zamierza opisać jego wyczyn.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...