Serialowa nostalgia: Szpital na peryferiach: Ciąża (15)

(Nemocnice na kraji města: Gravidita)

serial obyczajowy Czechosłowacja 1977-1981  od 12 lat

W skrócie

Ordynator odrzuca podanie Karela Sovy o poparcie habilitacji. Zostaje przyjęty doktor Peterka. Ina przyznaje się Marcie, że jest w ciąży. Błażej nie jest zachwycony. Chodzi o jego karierę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pracownicy jednej z czechosłowackich klinik z poświęceniem leczą kolejnych pacjentów. Jest wśród nich ordynator ortopedii, doktor Sova (Ladislav Chudík), jego zastępca Sztrosmajer (Milos Kopecký), a także siostra Hunkova (Iva Janžurová). Medycy zmagają się z wieloma problemami zawodowymi i osobistymi, ale w ich życiu nie brakuje również radosnych chwil. W pierwszym odcinku syn doktora Sovy, Karel (Ladislav Frej), świętuje rocznicę ślubu. Podczas przyjęcia dochodzi do kłótni. Do pracy w szpitalu zostaje przyjęta nowa lekarka Elżbieta Czenkova (Eliska Balzerová). Lekarze próbują pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, który okazuje się członkiem reprezentacji kraju w hokeju na lodzie.

W tym odcinku

Ordynator odrzuca podanie Karela Sovy o poparcie jego habilitacji. Na odział zostaje przyjęty nowy lekarz, Peterka. Ina przyznaje się Marcie, że jest w ciąży. Dowiaduje się o tym Błażej, który obawia się, że nieoczekiwane ojcostwo może zrujnować jego karierę i życie osobiste. Dana przeprowadza EKG doktorowi Strosmajerowi. Okazuje się, że powinien bardziej uważać na zdrowie. Oznacza to rzucenie palenia, alkoholu, zmianę diety i stylu życia. Mężczyzna nie potrafi się z tym pogodzić.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...