Podróżnik: Krwawa rzeka

magazyn turystyczny Polska  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Nazwa Krwawej Rzeki wiąże się z historią Wielkiego Treku. Kiedy Anglicy wyparli Burów - ci rozpoczęli wędrówkę w głąb lądu. 16 grudnia 1838 r. 488 burskich żołnierzy pokonało armię Zulusów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wraz z autorami programu, Anną i Tomaszem Kwiatkowskimi, widzowie wędrują po bardziej i mniej znanych zakątkach świata. Dzięki ciekawej formule magazynu poznajemy historię różnych krajów oraz ich mieszkańców, zwyczaje i obyczaje. W programach znajdują się także podstawowe informacje dla turystów - o bazie hotelowej, możliwościach transportowych, pogodzie i walucie.

Nazwa Krwawej Rzeki wiąże się z historią Wielkiego Treku, wędrówką Burów i najbardziej zaciętą bitwą w historii Południowej Afryki. W końcu XVIII w. Anglicy wyparli Burów, którzy rozpoczęli wielką migrację na północ. Wędrowali w głąb lądu, prowadząc liczne walki z miejscowymi plemionami. Uzbrojeni w broń palną poruszali się na wozach zaprzęgniętych w woły. W nocy, w chwili napadu tubylców, ustawiono je w okrąg, spinając łańcuchami. 16 grudnia 1838 r. 488-osobowy oddział burskich żołnierzy pokonał olbrzymią armię Zulusów, nie tracąc ani jednego żołnierza. W miejscowości Dundee nad Krwawą Rzeką znajduje się dziś pomnik upamiętniający tę bitwę. Autorzy pokazują okolice, gdzie rozegrała się bitwa. Odwiedzają także inne ważne miejsca na tym historycznym szlaku.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...