Teraz dokument: Legendarne hollywoodzkie pary: Jean Harlow i William Powell

(Iconic Couples: Jean Harlow & William Powell)

cykl dokumentalny Wielka Brytania 2019  od 12 lat

W skrócie

Jean Harlow była pierwszą gwiazdą z tak jasnym kolorem włosów w historii kina. Matka Jean sama chciała zostać aktorką, więc zabrała ją do Hollywood, gdzie dziewczyna rozpoczęła oszałamiającą karierę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Cykl poświęcony najpopularniejszym i najbardziej kultowym parom Hollywoodu. Każdy odcinek bogaty jest w materiały filmowe i klipy z udziałem artystów. Widzowie mogą poznać szczegóły na temat związków m.in. Richarda Burtona i Elizabeth Taylor, Katharine Hepburn i Spencera Tracy'ego, Clarka Gable'a i Carole Lombard, Barbary Stanwyck i Roberta Taylora oraz Humphrey'a Bogarta i Lauren Bacall.

W tym odcinku

Jean Harlow, nazywana Blonde Bombshell oraz Platinum Blonde, była pierwszą gwiazdą z tak jasnym kolorem włosów w historii kina. Jeszcze zanim na scenie pojawiła się Marilyn Monroe. Nigdy nie marzyła o ślubie i posiadaniu dzieci. Matka Jean sama chciała zostać aktorką, więc zabrała ją do Hollywood, gdzie dziewczyna rozpoczęła oszałamiającą karierę. W Williamie Powellu, który ukończył American Academy of Dramatic Arts i z powodzeniem grał na Broadwayu, Harlow odnalazła wzór ojca. U jego boku zadowoliłaby się życiem rodzinnym. Jednak wytwórnia filmowa MGM sprzeciwiała się małżeństwu, a wkrótce aktorka zmarła.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...